Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Проект на Наредба за правилата и нормите за проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация на кабелни електронни съобщителни мрежи и прилежащата им инфраструктура 09.08.2012
Голям размер

Проектът е публикуван в електронен вид за обществено обсъждане за срок от 30 дни и е на разположение в Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията.

 

 

Мотиви:

Проектът на Наредба за правилата и нормите за проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация на кабелни електронни съобщителни мрежи и прилежащата им инфраструктура, се изготвя на основание чл. 286, ал. 5 от Закона за електронните съобщения (ЗЕС). Проектът на наредба запазва структурата на Наредба № 17/2005 г. за правилата за изграждане на кабелни далекосъобщителни мрежи и съоръженията към тях (Издадена от министъра на транспорта и съобщенията и министъра на регионалното развитие и благоустройството, обн., ДВ, бр. 53 от 28.06.2005 г.).

В проекта на наредба са намерили отражение разпоредбите на ЗЕС, касаещи изграждането и поддържането на електронната съобщителна инфраструктура, някои от които бяха променени при въвеждане на изискванията на регулаторната рамка на Европейския съюз от 2009 г. в областта на електронните съобщения. Направено е ясно определяне на различните части на електронната съобщителна мрежа, от което произтичат и съответните отговорности и задължения при тяхното проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация. Предложена е конкретна разпоредба в глава четвърта „Кабелни електронни съобщителни инсталации, съоръжения и инфраструктура в сгради”, съгласно която за частта на абонатната линия, свързваща входната точка с крайното устройство на абоната, както и за линията, свързваща абонатния разклонител (отклонител) с крайното устройство на абоната да не се изисква разрешение за строеж. Проектът на наредба създава предпоставки за ясни изисквания и процедури при проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация, които да са синхронизирани с разпоредбите на Закона за устройство на територията и Закона за електронните съобщения, и които да доведат до облекчаване на административната тежест за предприятията, изграждащи кабелни електронни съобщителни мрежи.

Пълният текст на проекта на Наредба за правилата и нормите за проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация на кабелни електронни съобщителни мрежи и прилежащата им инфраструктура може да се види в Приложението.

 

Лица за контакти:

Красимира Димитрова - държавен експерт в дирекция „Съобщения”, отдел „Развитие на електронните съобщения”,
тел.: (+359 2) 949 24 25,
e-mail: kdimitrova@mtitc.government.bg 

Боряна Харлова - главен експерт в дирекция „Съобщения”, отдел „Развитие на електронните съобщения”,
тел.: (+359 2) 949 24 28,
e-mail: bharlova@mtitc.government.bg 

Приложение
 Проект на Наредба за правилата и нормите за проектиране, изграждане и въвеждане в експлоатация на кабелни електронни съобщителни мрежи и прилежащата им инфраструктура (120 KB)
  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Ноември
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed