Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Онлайн платформи 11.04.2016

Във връзка с разглеждането на въпросите от стратегията за Цифровия единен пазар, свързани с осигуряването на подходяща регулаторна среда за платформите и посредниците и по-специално ролята на онлайн платформите, Република България подкрепи и се присъедини към позицията на Обединеното Кралство и Чехия, което направиха и Полша, Люксембург, Финландия, Швеция, Дания, Естония, Латвия и Литва.

Основните аспекти на позицията, която подкрепихме, заедно с горепосочените държави членки на ЕС са свързани с това, че онлайн платформите са: възможност за развитие, а не заплаха; платформите вече са обект на сериозно регулиране и не трябва да бъдат възпрепятствани от допълнителна, тромава регулация; най-добрият начин да подкрепим развитието на европейските платформи е чрез осигуряване на подходящи условия за растеж.

Решението за присъединяването на Република България към тази позиция е съгласувано в РГ 17 „Телекомуникации и информационни технологии“ към СЕВ, съгласно изискванията на ПМС № 85 за координация по въпросите на ЕС.

Република България е изразила подкрепа за предприемането на всички необходими мерки за разкриване на пълния потенциал на цифровите технологии за създаването на растеж и заетост. Повишеното използване на цифрови технологии в икономиката и обществото е предпоставка за постигане на устойчиво бъдеще. За да се създаде подходяща регулаторна рамка за бизнеса и индустрията, за иновации и растеж, и за да се осигурят възможности за избор на потребителите е необходим Цифров единен пазар в рамките на ЕС.

Информационните и комуникационните технологии вече не са отделен сектор, а представляват основата на всички модерни новаторски икономически системи. Навлизайки все повече във всички сектори на икономиката и обществото ни, интернет и цифровите технологии преобразяват живота ни и начина ни на работа. Информационните и комуникационни технологии са хоризонтален приоритет, който е двигател на растежа във всички сектори на икономиката.

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Отворени данни

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed