Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Виртуалните лаборатории могат да подпомогнат развитието на програмите за социална заетост 06.10.2003

Съвременните виртуални лаборатории ще подпомогнат квалификацията на гражданите и развитието на програмите за социална заетост. Това заяви днес заместник-министърът на транспорта и съобщенията Неделчо Неделчев по време на откриването на виртуалната катедра "Джон Атанасов" в сградата на Великотърновския университет. Проектът е съвместна инициатива на Агенция "Развитие на съобщенията и на информационните и комуникационни технологии" към Министерството на транспорта и съобщенията и на българската университетска и академична общност. Преподавателският и научен състав на университетите поема ангажимента да стимулира социалните дейности, свързани с преквалификацията или подобряването на уменията в сферата на информационните и комуникационни технологии на безработни, социално слаби, хора с увреждания и др. социални групи.

Инициативата е свързана с един от приоритетите на правителството в областта на високите технологии, евроинтеграционните намерения и динамиката на развитието на информационното общество.

Съвсем целенасочено и последователно българското правителство прие развитието на компютърните и комуникационните технологии за свой приоритет. Реалните доказателства за това вие всички ги виждате, допълни още заместник-министър Неделчев.

В първия етап на проекта Министерството на транспорта и съобщенията финансира изграждането на близо 40 високотехнологични компютърни лаборатории с около 400 компютъра и сървъра.

Основните цели на проекта са свързани с популяризирането на българското образование и наука по света, с повишаването на качеството и конкурентноспособността на информационното съдържание на българското Интернет пространство, с увеличаването на сътрудничеството между българските преподаватели и учени и със стимулирането на международните контакти и обмен.

Проектът е замислен като двугодишен, като, в зависимост от бюджетните средства, се очаква да бъде продължен и през следващата година.

Сред дългосрочните цели на проекта е привличането на допълнителни средства от спонсори, фирми и международни програми, което да подпомогне неговото разгръщане и модернизиране.

Тенденцията е виртуалните катедри да станат ядро на бъдещи бизнес инкубатори, които да послужат като двигатели на иновациите на икономическия растеж на региона. Целта е също така те да се превърнат в свързващи звена между интересите на държавните и общинските власти, академичните среди, бизнеса и гражданите.

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed