Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Министър Петров валидира пощенско издание, посветено на 125 годишнината от Освобождението на България и възстановяване на българската държавност 28.02.2003

По повод предстоящия национален празник на Република България - 3-ти март, днес, 28 февруари 2003 г. в Музея на съобщенията, Централна поща, гр. София, министър Пламен Петров валидира пощенско издание на тема "125 години от Освобождението на България и възстановяване на българската държавност".

На церемонията по пускане в употреба на пощенското издание присъстваха: Н. Пр. г-н Вячеслав Похвалски, извънреден и пълномощен посланик на Украйна в България, Н. Пр. г-н Константин Григорие, извънреден и пълномощен посланик на Румъния в България, официални гости и представители на МТС.

След 2 дни България ще отпразнува една от най-забележителните дати в българската история - Трети март. На този ден ще отбележим 125 години от Освобождението на България и възстановяване на българската държавност.

На Трети март ще се преклоним пред подвига на българските опълченци, на храбрите руски, белоруски, украински, финландски и румънски воини.
Българската свобода става факт благодарение на саможертвата на многобройната безименна армия, на подкрепата на руската интелигенция и западноевропейския елит, на цялата международна общественост.

"Сега на България се гледа като на стабилна държава на Балканите, като пример за толерантност и етнически мир.

Според Цицерон историята е учителка на живота. Българската история ни учи, че побеждаваме, когато сме единни, мъдри и смели и поставяме България над всичко.", каза министър Петров.

Тиражът на юбилейната марка е 100 000 бр. с номинална стойност 0,36 лв., автор на изданието е Петър Рашков, художник.

Министър Пламен Петров бе награден с почетен златен медал и почетна грамота от г-н Христо Николчев, председател на Съюза на българските филателисти. Г-н Николчев изказа благодарност към министър Петров от името на Организационният комитет на Първия балкански шампионат по филателия "Балканмакс" за значителен принос по подготовката и провеждането на шампионата.

По време на подготовката на военните действия в Руско-турската Освободителна война, Главното командване на Руската действаща армия предвижда и организира военно-полева пощенска и телеграфни служби, които след края на войната предава безвъзмездно на младата българска държава.

На 11 април 1878 г. княз Дондуков утвърждава "Временни правила по пощовата част в България", а през май 1879 година във всички пощенски учреждения на Княжество България започва таксуването на кореспонденцията с първите български пощенски марки - "сантими". Така се поставят основите на българската поща - елемент от възстановяващата се българска държавност.

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Ноември
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed