Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Приключи туининг проектът между ИА „МА” и Агенцията за морска безопасност и брегова охрана на Обединеното Кралство 08.09.2008
Голям размер

 Приключи съвместният туининг проект между Изпълнителна агенция „Морска администрация" и Агенцията за морска безопасност и брегова охрана на Обединеното Кралство (MCA). Той стартира на 15 август 2007 г. и е финансиран със средства по програма ФАР на стойност 688 хил.евро, от които 172 хил.евро -  национално съфинансиране.

Целта на този проект е да се усъвършенства и повиши ефективността на българската система за търсене и спасяване на море, както и тя да се приведе в съответствие с европейските и международните нормативни документи в тази сфера. Агенцията за морска безопасност и брегова охрана е една от водещите европейски администрации с голям експертен опит в областта на търсенето и спасяването на човешки живот по море.

Като крайбрежна държава в черноморския регион, Република България следва да поддържа адекватна и ефективна служба по търсене и спасяване. Съгласно националното законодателство Изпълнителна агенция „Морска администрация" е натоварена със задачата да организира дейностите по търсене и спасяване и да взаимодейства със силите и средствата на съседните държави и съвместно с Министерството на отбраната да извършва търсене и спасяване по море.

С помощта на проекта «Предоставяне на ефективни услуги по търсене и спасяване в българския район за търсене и спасяване» провеждането на такива операции следва да се подобри значително чрез внедряването на хардуер и софтуер, с помощта на които ще бъде изградена информационна система. Тя ще подпомага дейността по търсене и спасяване на бедстващи хора по море в Република България. Системата има за цел да осигури по-ефективно управление на всички данни и документи, свързани с търсене и спасяване, да осигури възможно най-бърза реакция при получаването на сигнал за бедствие на море и като цяло да повиши ефективността на операциите по търсене и спасяване.

Друга важна дейност, включена в проекта, е провеждането на специализирано обучение на експерти, които са пряко ангажирани в дейността по търсене и спасяване.

Крайната цел на този проект е българската система за търсене и спасяване да бъде една от най-добрите и ефективните в Черноморския регион.

За допълнителна информация:
Гергана Гроздева, Пресцентър,
Министерство на транспорта
Тел: 9409 625
e-mail: ggrozdeva@mt.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed