Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Възможностите за придвижване на хората с увреждания бяха представени днес на Летище София 01.04.2009
Голям размер

Възможностите за придвижване на хората с увреждания бяха представени днес на Летище София. Тренировката е в рамките на двудневния семинар, организиран от ГД ГВА с подкрепата на TAIEX, на тема "Правата на хората с увреждания и на хората с ограничена подвижност при пътувания с въздушен транспорт".

Основната идея беше участниците във форума да се запознаят с техническото оборудване и възможностите за достъп на хората с увреждания на летището. Демонстрацията беше свързана с приложението на Регламент 1107/2006, влязъл в сила от 26 юли 2008 г., според който ръководствата на летищата и авиопревозвачите трябва да гарантират, обучението на персонала си, а именно как да се отнасят и какви грижи да предоставят на хората с увреждания.

Пътниците в неравностойно положение изцяло могат да разчитат на асистентска подкрепа, оказвана от 22-членния екип на аеропорта, занимаващ се изцяло с тази дейност, съобщи ръководителят на отдел „Авиационен учебен център" Дора Дундарова.

В симулативното занятие на екипа беше оказана подкрепа на заминаващ от София незрящ пътник и на човек, който пристига от Москва, със спукан гръбначен прешлен и с диабет.

Незрящият студент Димчо Карабашев премина през всички етапи от пристигането на летището и проверката на документи до настаняването в самолета, асистиран от Петър Петров.

По време на тренировката стана ясно, че придружител може да бъде поръчан както предварително, така и в последния момент при пристигането на пътника на летището. За удобство на хората в неравностойно положение на входа на аерогарата в София е поставен телефон за връзка с групата асистенти.

Другият пътник,  който пристигна от Москва, беше транспортиран от самолета до линейката, обездвижен на носилка. Поради проблеми с диабета лекарят на летището д-р Ганчо Цветков прецени, че преди да бъде откаран до съответното лечебно заведение, е необходимо да му бъде оказана първа помощ за стабилизиране в лекарския кабинет на аерогарата. Д-р Цветков допълни, че най-честите инциденти по време на полет са свързани със сърдечно-съдовата система.

За допълнителна информация:
Вера Деянова, Пресцентър,
Министерство на транспорта
Тел: 9409 534
e-mail: vdeianova@mt.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed