Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Зам.-министър Кичев на сесия на Асамблеята на Международната морска организация 26.11.2009
Голям размер

На 26 и 27 ноември 2009 г. заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Камен Кичев ще участва в 26-та сесия на Асамблеята на Международната морска организация (ИМО). Форумът се провежда в периода 23 ноември - 4 декември  2009 г. в Лондон, Великобритания.

Дневният ред на сесията включва 25 точки. Сред темите, които ще се дискутират са: стратегия и политика на Организацията; доклади и препоръки на комитетите на Организацията; обсъждане на доклада от проведената тази година Международна конференция за безопасно и екологично-съобразно рециклиране на кораби и други.

На 27 ноември 2009 г. ще се проведат избори за  Съвет на Организацията. Зам.-министър Камен Кичев ще гласува, оторизиран от името на българската държава.  

 

ИНФОРМАЦИЯ:

Международната морска организация /ИМО/ е специализирана агенция към Обединените нации. Отговаря за предприемането на мерки за подобряване на безопасността и сигурността на международното корабоплаване и предпазването на морската среда от замърсяване от кораби. Към задълженията й се отнасят и правни въпроси като отговорност и компенсации, както и улесняването на морския трафик. В организацията членуват 168 държави. Дейността й е организирана в комитети и под-комитети.

Най-висшият управляващ орган на ИМО е Асамблеята. Редовните сесии се провеждат веднъж на две години и на тях се вземат решения за одобряване на работната програма, гласуване на бюджета и определяне на финансовата политика на организацията. Изготвянето на препоръки към правителствата по отношение на морската безопасност и предотвратяването на замърсяването на морската среда е изключително право на Асамблеята.

Съветът е изпълнителен орган на ИМО, който администрира и контролира работата на Организацията между сесиите на Асамблеята и се състои от 40 държави-членки, разпределени в 3 категории, както следва:

A.     10 държави - членове, с най-голям интерес в предоставянето на международни транспортни услуги по море;

B.   10 други държави - членове, с най-голям интерес в международната търговия по море;

C.    20 държави - членове, които не са избрани съгласно условията на "А" и "В" и които имат подчертан интерес в морския транспорт или навигация и чието избиране за член на Съвета ще осигури представителството на всички основни географски райони на света.

 

 

За допълнителна информация:
Ева Пелова, Пресцентър
,
Министерство на транспорта
,
информационните технологии
и съобщенията
Тел: 02/ 9409
525
e-mail:
gpelova@mtitc.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed