Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
България става част от европейската информационна система в областта на корабоплаването 10.12.2009
Голям размер

Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Александър Цветков инспектира днес нововъведената национална информационна система SafeSeaNet. На официалното й представяне в гр. Варна присъстваха и зам.-министър Камен Кичев, изпълнителния директор на ИА „Морска администрация" Сергей Църнаклийски, представители на фирмата - изпълнител „ТехноЛогика" и др. 

Проектът SafeSeaNet има за цел да повиши нивото на координация на обмена на информацията за кораби с опасни товари между страните-членки на ЕС. Българската система е разработена за ИА „Морска администрация", сертифицирана е от Европейската агенция за морска безопасност (EMSA) и е пусната в експлоатация от ноември 2009 г. С това страната ни става част от европейската информационна система, като изпълнява всички изисквания на директивите на Европейския съюз.

Основните задачи на SafeSeaNet са  да се подобрят: възможностите за откриване на ситуации представляващи потенциален риск за морската безопасност или околната среда; организацията при реакция в случай на инциденти и замърсяване на морската среда; контрола върху плавателните съдове в пристанищата; ефективността на пристанищната логистика; събиране на статистическа информация в интерес на EMSA, държавите членки и др.

Чрез изграждането и разработването на национален SafeSeaNet сървър Р България участва пълноценно в проекта на EMSA. Системата изпраща съобщения на базата на въведени от оператор или получени от други системи данни, предоставя възможност за изпращане на запитвания към европейския индекс сървър (EIS) и отговаря на негови. За тази комуникация се поддържа база данни с всички изпратени и получени съобщения, както и техните отговори. Подсистемата HAZMAT осигурява съхранението и каталогизирането на подадените към нея документи за опасни товари с цел изпращането им при заявка от EU SSN.

 

В периода 9.12 - 11.12.2009 г. министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Александър Цветков бе на обиколка в градовете Варна и Бургас. По време на визитата си той посети летищата и пристанищата в региона, като се запозна с материалното им състояние и перспективите за развитие.

 

За допълнителна информация:
Милан Мартинов, Пресцентър
,
Министерство на транспорта,
информационните технологии
и съобщенията
Тел: 02/ 9409 625
e-mail:
mmartinov@mtitc.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed