Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Започнаха съвместните разговори на български и естонски експерти по е-управление 28.11.2011
Голям размер

Заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Валери Борисов представи целите в областта на е-правителството на започналите днес в София разговори между естонски и български експерти в областта на електронното управление.

Икономия на време и средства на гражданите и бизнеса, ефективност на администрацията и гарантиране на сигурността на обмена и съхраняването на данни, са основните цели на стратегията за е-правителство, каза Валери Борисов. До 2015 година се очаква България да има напълно функциониращ модел за обмен на данни между администрациите и център за съхранението им. Ще бъде модернизирано законодателството и ще бъдат разработени секторните електронни услуги в здравеопазването, образованието, икономиката и други.

До 2013 година европейските фондове ще са основен източник за развитие на електронното управление в България. Приоритетни електронни административни услуги за централната и местна администрация ще бъдат разработени по проект „Развитие на административното обслужване по електронен път”, който е с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет”, съфинансирана от ЕС чрез Европейския социален фонд. В неговите рамки ще бъде подготвено законодателството за въвеждане на електронната идентичност на българските граждани. Тази система, ще бъде разработена по проект „Подобряване на административното обслужване на потребителите чрез надграждане на централните системи на електронното правителство”, който също се финансира от Оперативна програма „Административен капацитет”.

В рамките на тридневното си посещение, експертите от Естония ще се запознаят с текущото състояние на е-управлението у нас и ще представят своя опит в реализирането на цифрова администрация. Ръководителят на делегацията Кеит Касеметс посочи, че след като направят анализ на спецификите на българската законодателна рамка и технологичен капацитет, естонските експерти ще предоставят през декември анализ на стъпките, които според тях българската администрация трябва да предприеме за ускоряване на въвеждането на е-правителството.

В днешната първа среща от българска страна участваха представители на министерства, агенции, браншови организации. В естонската делегацията са представители на Министерството на икономиката и съобщенията, правителствения център за електронно управление, държавната информационна система, както и на организации и компании, които разработват услуги

Посещението на естонските експерти бе договорено по време на официалната визита на министър-председателя Бойко Борисов в Естония през септември 2011 г.

За информация:
Емилия Филчева, Пресцентър,
Министерство на транспорта,
информационните технологии
и съобщенията
Тел: 02/ 9409 434
0887 884 880
e-mail:
ephilcheva@mtitc.government.bg
e-mail: press@mtitc.government.bg

 

 

 

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed