Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Валери Борисов: След пътните магистрали идва ред на дигиталните 03.12.2012
Голям размер

След пътните магистрали идва ред на дигиталните, каза заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Валери Борисов по време на Седмата годишна среща на правителството с бизнеса. Той се включи в дискусионния панел „Новите пари от Европа – накъде след магистралите”.

Осигуряването на финансов ресурс е основното предизвикателство пред електронното управление, каза още заместник-министърът. По думите му, към момента е-правителството се финансира адекватно със средства от европейски фондове, като за следващият програмен период също ще се разчита на пари от Европейския съюз.

Финансиране ще бъде необходимо за надграждане на постигнатите резултати от проектите, които се реализират в момента; за привличане на мотивирани хора в държавната администрация; за подобряване на качеството на регистрите на данни. Валери Борисов посочи, че 80 процента от всички услуги, които се предоставят в България са общински, но реализирането им като електронни е далече под този процент.

Заместник-министърът съобщи, че преди дни са извършени тестове на системата, която ще предоставя 50 електронни услуги на жителите на Столична община. Те се разработват по проект „Развитие на административното обслужване по електронен път”, който се реализира от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията и се финансира от Оперативна програма „Административен капацитет” . За да не бъде загубено доброто темпо, трябва да бъдат осигурени средства за нови електронни услуги и през следващите години.

В рамките на проекта, финансиран от ОПАК, се прави анализ на законодателството в областта на електронното управление, така че нормите да станат по-разбираеми за администрацията. Заместник-министър Борисов посочи, че българският закон за електронно управление, заедно с наредбите към него, надхвърля като обем 170 страници, докато аналогичният документ на водещата държава в Европа по напредък в областта на електронното управление – Австрия, е само 9 страници.

 

 

 

 

 

 

Емилия Филчева, Пресцентър,
Министерство на транспорта,
информационните технологии
и съобщенията
Тел: 02/ 9409 434
0887 884 880
e-mail:
ephilcheva@mtitc.government.bg
e-mail: press@mtitc.government.bg

 

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed