Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Министър Московски договори увеличаване на инвестициите на Луфтханза Техник в България 28.01.2013
Голям размер

Луфтханза Техник продължава с инвестициите в нашата страна. Това бе договорено по време на визитата на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски в централата на компанията в Хамбург. От Луфтханза Техник планират да съсредоточат голяма част от дейността си за Европа в нашата страна. Очаква се общият брой на заетите в дъщерната фирма на летище София да надхвърли 800 души в следващите месеци, а инвестициите ще бъдат насочени към нова техника и разширяване на ремонтните халета.

„Основна цел за нашето правителство е да създаваме условия, за да могат инвеститори от такъв мащаб да изберат нашата страна”, каза Ивайло Московски. По думите му той ще съдейства за задълбочаването на тези връзки и се надява компанията да продължи да разширява дейността си в България, защото е пример за сериозен инвеститор. От Луфтханза Техник посочиха, че са впечатлени от високоподготвените специалисти, с които разполага нашата страна и доброто сътрудничество с Техническия университет в София и Пловдив.

„Това, което „Луфтханза Техник” постигна в България през последните 5 години е наистина впечатляващо. Направени са инвестиции от над 40 милиона евро, създадени са над 600 работни места и e създадено едно от най-мащабните и модерни съоръжения в Европа”, допълни министър Московски. Представителите на немската компания посочиха, че част от тези резултати се дължат на политическата стабилност и икономическата сигурност, която има България през последните години. 

По време на визитата си министър Ивайло Московски се срещна със старши вицепрезидента на въздухоплавателни средства Зьорен Щарк и главния изпълнителен директор – продукти, услуги и ИТ сектор Томас Щюгер, като имаше възможност да се запознае с цялостната дейност на компанията.

“Луфтханза Техник” АГ е сред водещите компании в поддръжката, възстановяването и капиталните ремонти на самолети с над 26 000 работници и повече от 4,1 млрд евро приходи за последната година.

През последните години дъщерната компания в София е инвестирала над 40 милиона евро за развитие на своята ремонтно-техническа база на летище София и превръщането й в една от най-мащабните в Европа. През 2011 и 2012 г. тя добави към своите 2 високо-технологични линии за обслужване на самолети още 3. Разширението на съоръжението на летище София позволява обслужването на 6 самолета едновременно и реализирането на 60 тежки ремонта на година.

В резултат на постиженията на съоръжението в София, компанията–майка (Луфтханза Техник” АГ) взе решение за базиране централите на повечето стратегически отдели именно в България.

 

 

Костадин Вардев,
Пресцентър, МТИТС
Телефон: 02/ 9409 620/301
E-mail: kvardev@mtitc.government.bg
E-mail: press@mtitc.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed