Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Заместник-министрите Петър Киров и Антон Гинев дадоха старт на втората фаза на проекта Булрис 12.11.2013
Голям размер

В присъствието на заместник-министрите на транспорта, информационните технологии и съобщенията Петър Киров и Антон Гинев бе подписан договор за разширяване обхвата на услугите на речната информационна система в българската част на река Дунав – БУЛРИС. Проектът изгражда националната част от Общо европейска система за осигуряване на ефективно и безопасно корабоплаване по вътрешните водни пътища и се финансира от Оперативна програма „Транспорт” 2007 – 2013 г. Бенефициент по проекта е Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура”.

„Проектът има изключително значение както за България, така и за всички европейски държави“, каза заместник-министър Петър Киров. По думите му подобряването на условията за корабоплаване по р. Дунав е свързано с цялостен пакет от мерки, които МТИТС предприема за развитие както на речния, така и на жп транспорта, в съответствие с приоритетите на ЕС за насърчаване на зелените видове превози. „В следващия програмен период, по Механизма „Свързана Европа“, съвместно с Румъния ще кандидатстваме за реализирането на проект за подобряване условията за корабоплаване в критичните участъци на реката“, съобщи Петър Киров. Сред проектите, които имат значение за развитие на корабоплаването по реката могат да се разглеждат и проектите за изграждане на интермодален терминал в Русе, както и рехабилитацията на жп линията Русе – Варна.

Проектът „БУЛРИС” цели да повиши както безопасността в корабоплаването по българския участък на река Дунав, така и да минимизира случаите на замърсяване на реката. Проектът допринася за по-добрата възможност за използване на р. Дунав като основен вътрешен воден път на ЕС е за развитието на логистичните и транспортните вериги, които пресичат България. В рамките на първата фаза на проекта вече е изградена необходимата технологична инфраструктура в 16 комуникационни точки, разположени по протежението на р. Дунав на територията на областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе и Силистра. В момента се провеждат тестове на системата, която предстои да бъде пусната в експлоатация в началото на 2014 г.

С днешното подписване на договора разширението на системата и обхвата на услугите се възлага на Консорциум „БУЛ РИС 2”, който обединява компаниите „Транзас Марин Интернешънъл АБ» - Швеция, «Транзас Медитерейниън САС» - Франция и българската «Телелинк». Партньорите в консорциума са специализирани в проектирането и изграждането на системи за управление и контрол на корабния трафик, за радарно проследяване и за обмен на данни между  плавателните средства и бреговите служби. Компаниите са сред водещите в Европа в областта на разработването на специализирано оборудване за обучение на оператори на системи за навигация и морска безопасност. Стойността на договора за разширяване на системата „БУЛРИС” е 9 494 000 лв. Срокът за изпълнение е 18 месеца. Бенефициент по проекта е Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура”.

 

 

 

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed