Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Проектът за промени в Закона за електронно управление е публикуван за обществено обсъждане 20.10.2014
Голям размер

Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията публикува за обществено обсъждане проект за изменение и допълнение на Закона за електронното управление. Мотивирани предложения могат да бъдат изпращани в продължение на 14 дни.

Промените в Закона за електронното управление бяха подготвени от експертна група, назначена от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Николина Ангелкова. В екипа работиха представители на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС), браншовите и работодателски организации от сектора (КРИБ, БТПП, БАИТ, БАСКОМ), БАН, университети и неправителствени организации.

Проектът бе представен на директорите с ресори информационни технологии и мрежова сигурност на министерствата и агенциите, както и на компаниите от сектора на информационните технологии и съобщенията. Бяха получени над 80 предложения и коментари, като голяма част от тях бяха включени в проекта за промени, след анализ на работната група. Проектът бе представен и одобрен от Съвета за електронно управление, който се председателства от вицепремиера Екатерина Захариева.

Целта на промените е ускоряване на електронното управление и създаване на ефективни и работещи системи и услуги на държавната администрация. Основните изменения и допълнения в Закона са насочени към гарантиране на синхрон в работата на институциите в областта на електронното управление. Акцент е актуализацията на правомощията на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията, който ще координира планирането на секторните ИТ политики и  различните проекти в администрацията, така че да се създаде работеща среда за електронно управление. Новите отговорности са свързани и с координация при планирането на нужните информационни ресурси в държавата, включително инвестиционни програми и проекти, които да отговорят на изискванията на закона и стратегиите за развитие на електронното правителството.

Една от основните промени в Закона за електронното управление е и създаването на системен администратор, който ще осигурява устойчивост на резултатите и проектите в електронното управление. Тази структура ще осъществява поддръжката и пълната функционалност на общите системи и информационни ресурси на електронното управление, при спазване на всички изисквания за оперативна съвместимост и информационна сигурност. Друга задача на администратора е да участва в тестването и приемането на проектните резултати, както и тяхното интегриране в общата информационна среда на електронното управление с цел осигуряване на тяхната устойчивост и  ефективно използване.

 

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed