Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Внедряването на системата ERTMS ще бъде дискутирано на среща на българо-румънска работна група 11.03.2008
Голям размер

Внедряването на системата ERTMS ще бъде дискутирано на двустранна българо-румънска срещата. На нея ще бъде обсъдено осъществяването на сътрудничеството за разработване и реализиране на координирани "Национални планове за разгръщане и внедряване на системата ERTMS". Събитието ще се проведе на 12 и 13 март 2008 г., от 10.30 часа, в Гранд Хотел "Янтра" - Велико Търново. Предвидено е на 13 март 2008 година от 11.30 часа да бъде дадена пресконференция. Форумът ще бъде излъчен в Интернет чрез Skype абонат: railbg.

По време на срещата ще бъде обсъдено и развитието на транспортен коридор IX, включващ ERTMS системи на граничния преход Русе-Гюргево. По повод изграждането на втори мост на Дунав при Видин-Калафат ще бъде разгледано и прилагането на същия подход при транспортен коридор IV.

***

Европейската система за управление на железопътното движение (European Railway Traffic Management System - ERTMS) беше разработвана през последните десет години в сътрудничество с Европейската комисия, UIC, железопътни компании, промишлени предприятия от областта на сигнализациите и телекомуникациите, както и от институтите по стандартизация CEN, CENELEC и ETSI.

ERTMS е цифрова система. Тя предлага интегрирани услуги, има стандартизирани открити интерфейси и е изградена на модулен принцип. Основните и компоненти са ETCS (Европейска система за управление на влаковете) и GSM-R - платформа за радио-комуникация.

Прилагането на ERTMS в Европа вече започна и няколко хиляди километра железопътна мрежа вече са оборудвани с нея. Възможните бъдещи приложения на системата съдържат потенциал за значителни подобрения в инфраструктурния капацитет, конкурентноспособността на железопътния сектор, за отстраняване на техническите бариери, които засягат железопътния транспорт и оперативната съвместимост на влаковете в рамките на Европейската общност, включително опростяване и хармонизиране на процедурите.

ERTMS ще замени различните системи за управление на влаковете, използвани в отделните страни. Тя значително ще подобри и опрости осъществяването на международния трафик в условията на премахнатите граници между страните, ще увеличи нивото на безопасността, ще оптимизира инфраструктурата и ще намали разходите.

 

За допълнителна информация:
Ясен Зарев, Пресцентър,
Министерство на транспорта
Тел: 940 94 85
e-mail: yzarev@mt.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed