Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Пристанищен комплекс Лом разработва проект по Програма Марко Поло ІІ 03.05.2010
Голям размер

Пристанищен комплекс Лом ще бъде домакин на еднодневно работно посещение на представители на Пристанище Ла Коруня, Испания на 4 май, т.г.

По време на срещата между експерти по пристанищна инфраструктура от България и Испания ще бъде обсъдена подготовката на документация за партньорство, което има за цел разработването и реализирането на проект по дейност „Обмяна на опит” по Програма „Марко Поло ІІ”.

Предвидените дейности по Програма „Марко Поло ІІ” са насочени към намаляване на задръстванията по пътищата и вредното въздействие върху околната страна на цялата транспортна система, чрез пренасочване на товарните превози от пътния към речния транспорт с цел изграждане на ефикасна и устойчива транспортна схема.

За финансиране на дейности по Програма „Марко Поло ІІ” за 2010 г. са предвидени 64 млн. евро, които ще покрият между 35% и 50% от разходите по проектите. Допустимите дейности са: „Прехвърляне на товари” (Modal Shift Actions), „Дейности с катализационен ефект” (Catalyst Actions), „Морски магистрали” (Motorways of the Sea), „Пренасочване на трафика” (Traffic Avoidance) и „Дейността по обмяна на опит” (Common Learning Actions).

Дейността „Обмяна на опит” (Common Learning Actions) обогатява знанията в транспортния логистичен сектор и насърчава съвременните методи на сътрудничество на товарния пазар. На практика, тези дейности стимулират обмяната на опит и ноу-хау в сектора.

Минималната индикативна пределна сума за субсидия на този вид дейности е 250 хил. евро. Финансовата помощ от Общността ще бъде отпусната на база сключени споразумения между държави-партньори за субсидии, които са в съответствие с разпоредбите за управление и мониторинг.

Срокът на споразуменията е 26 месеца. Същият може да бъде удължен по искане на получателите за още 26 месеца, в рамките на първоначалния бюджет, но при условие, че през първите 12 месеца са постигнати положителни резултати.

Според Регламента, финансовата помощ от Общността за дейности по обмяна на опит е до 50% от общите разходи, необходими за постигане на целите и извършени в резултат от работата по проекта. Допълнително финансиране ще бъде отпуснато за разходи, свързани директно с изпълнението на дейността.

За информация:
Милан Мартинов, Пресцентър
,
Министерство на транспорта,
информационните технологии
и съобщенията
Тел: 02/ 9409 625
e-mail:
mmartinov@mtitc.government.bg

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Юли
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed